Kursinga treniņi

TRENIŅU ORGANIZĀCIJAS KĀRTĪBAS NOTEIKUMI

Katram suņa īpašniekam, kurš ar savu suni ir nolēmis piedalīties kursinga aktivitātēs ir jābūt informētam, ka kursings ir suņu sporta veids, kurā ir iespējams traumatisms.

Piedaloties kursinga treniņā, jebkurš suns var iegūt traumu, taču treniņu organizatori par to nav atbildīgi, jo viņi no savas puses ir darījuši visu, lai trase un pasākums būtu suņiem drošs.

Pirms treniņu uzsākšanas dalībniekiem obligāti jāiepazīstas ar drošības noteikumiem un jāparaksta dokuments, kas apliecina, ka esat iepazīstināti un piekrītat šiem noteikumiem:

 1. Treniņos var piedalīties tikai veseli suņi.

 2. Pirms treniņa suni nebarot vismaz divas stundas.

 3. Ierodoties uz lauka, suni nedrīkst izlaist no mašīnas bez pavadas. Sunim visu treniņa laiku jābūt pie pavadas, izņemot skrējiena laikā!

 4. Ierodoties dodieties pie treniņa organizatoriem, lai informētu par savu ierašanos un saņemtu jūs interesējošo informāciju par treniņa norisi.

 5. Uz lauka jāpilda visi organizatoru norādījumi.

 6. Pirms treniņa pārbaudiet sava suņa nagu garumu, lai novērstu to nolaušanu skrējiena laikā.

 7. Treniņos jānodrošinās ar visu nepieciešamo ekipējumu:
  • a) Iesācējiem pirmajos treniņos var būt divi suņa pavadītāji un divas pavadas (viens cilvēks suni palaiž startā, otrs sagaida finišā). FLEXI tipa izvelkamās pavadas uz lauka ir stingri AIZLIEGTAS!
  • b) Kaklasiksna.
  • c) Uzpurnis (pirmajos skrējienos nav vajadzīgs, bet, gatavojoties uz licencēšanos, uzpurnim ir jābūt).
  • d) Skriešanas krekliņš/apmetnis baltā un sarkanā krāsā (pirmajos skrējienos nav vajadzīgs, bet gatavojoties uz licencēšanos tas būs nepieciešams).

 8. Pirms starta ar suni vismaz 5 minūtes ir jāstaigā ātrā tempā, lai iesildītu muskulatūru.

 9. Pēc skrējiena obligāti ar suni jāstaigā (jāatsoļojas), līdz tā elpošanas un sirdsdarbības ritms normalizējas. Pretējā gadījumā tas var būt bīstami sirdij.

 10. Nedodiet sunim dzert uzreiz pēc skrējiena! Vispirms suni atsoļojiet!

 11. Laikā, kad trasē skrien citi suņi, savu suni jātur īsā pavadā vai arī mašīnā (vasarā ar pavērtiem logiem, vai darbojošos kondencionieri). Ja citu suņu skrējienu laikā jūsu suns izraujas (nav svarīgi kāda iemesla pēc - pavadas saraušana, kakla siksnas saraušana vai izmaukšanās no tās, nenoturējāt pavadu un tml.), viņš sevi pakļauj riskam tikt savainotam ar trosi, kas velk mehānisko zaķi, kā arī viņš var savainot trasē skrienošo suni. Ja otram sunim šajā gadījumā ir nodarīti miesas bojājumi, trasē ieskrējošā suņa saimnieks sedz visus ar to saistītos materiālos izdevumus.

 12. Ja jūsu suns izskrien uz lauka citu suņu skrējienu laikā un skrējiens tiek iztraucēts, jums tiks piemērots 1 soda punkts, jo tajā brīdī tiek apdraudēti visi pārējie treniņa dalībnieki. Suns, kuram būs sakrāti 3 soda punkti, tiks diskvalificēts no treniņu nodarbībām uz gadu.

 13. Sakopiet aiz sevis un sava suņa treniņa norises teritorijā, lai pēc jums nepaliek atkritumi!
Lūdzu esiet savstarpēji laipni un pieklājīgi un atcerieties, ka pat visjaukākais un mierīgākais suns skrējiena azartā var nodarīt kaitējumu citam sunim. Uz lauka ierodas suņi ar ļoti dažādu raksturu un audzināšanu, dažādu temperamentu un azarta pakāpi. Atcerieties to un uzmaniet savus suņus!