Kursinga treniņi

TRENIŅU ORGANIZĀCIJAS KĀRTĪBAS NOTEIKUMI

Katram suņa īpašniekam, kas ar savu suni ir nolēmis piedalīties kursinga aktivitātēs ir jābūt informētam, ka kursigs ir suņu sporta veids, kurā ir iespējams traumatisms.

Piedaloties kursinga treniņā, jebkurš suns var iegūt traumu, taču atbildīgi par to nav treniņu organizātori, jo viņi no savas puses ir darījuši visu, lai trase un pasākums būtu suņiem drošs.

Pirms treniņu uzsākšanas , dalībniekiem obligāti ir jāiepazīstas ar drošības noteikumiem un jāparaksta dokuments, kas apliecina, ka jūs esat iepazīstināti un piekrītat šiem noteikumiem :
 1. Treniņos var piedalīties tikai veseli suņi.

 2. Pirms treniņa suni nebarot. Ierodoties uz lauka, suni nedrīkst izlaist no mašīnas bez pavadas. Irodoties dodieties pie treniņa organizātoriem, lai informētu par savu ierašanos un saņemtu jūs interesējošo informāciju par treniņa norisi.

 3. Uz lauka jāpilda visi organizātoru norādījumi.

 4. Pirms treniņa pārbaudiet sava suņa nagu garumu, lai novērstu to nolaušanu skrējiena laikā.

 5. Suns vienmēr pie pavadas!!!!

 6. Treniņos jānodrošinās ar visu nepieciešamo ekipējumu:
  • a) Iesācējiem pirmajos treniņos vēlams, lai būtu divi suņa pavadītāji un divas pavadas (viens cilvēks suni palaiž startā, otrs sagaida finišā); FLEXSI tipa pavadas uz lauka ir stingri AIZLIEGTAS!!!!
  • b) Kaklasiksna;
  • c) Uzpurnis;
  • d) Skriešanas krekls, ja suns nākotnē plāno piedalīties skriešanas sacensībās.

 7. Pirms starta ar suni ,kā minimums 5 minūtes, ir jāstaiga ātrā tempā, lai iesildītu muskulatūru. Tāpat pēc skrējiena ir obligāti ar suni jāstaigā, līdz tā elpošana atkal kļūst normāla. Pretējā gadījumā tas var būt bīstami sirdij.

 8. Laikā, kad trasē skrien citi suņi, savu suni jātur īsā pavadā vai arī mašīnā (vasarā ar pavērtiem logiem, vai darbojošos kondencionieri). Ja citu suņu skrējienu laikā jūsu suns izraujas (nav svarīgi kāda iemesla pēc - pavadas saraušana, kakla siksnas saraušana vai izmaukšanās no tās, nenoturējāt pavadu u.tm.ldz.) viņš sevi pakļauj riskam tikt savainotam ar trosi, kas velk mehānisko zaķi, tāpat viņš var savainot trasē skrienošo suni. Ja otra sunim, šajā gadījumā, ir nodarīti miesas bojājumi, trasē ieskrējošā suņa saimnieks sedz visus ar to saistītos materiālos zaudējumus.

 9. Ja jūsu suns izskrien uz lauka, citu suņu skrējienu laikā un skrējiens tiek iztraucēts, jūms tiks piemērots 1 soda punkts, jo tajā brīdī tiek apdraudēti visi pārējie treniņa dalībnieki. Suns, kuram būs sakrāti 3 soda punkti, tiks diskvalificēts no treniņu nodarbībām uz gadu.
Lūdzu esiet savstarpēji laipni un pieklājīgi un atcerieties,ka pat visjaukākais un nekaitīgākais suns , skrējiena azartā, var nodarīt kaitējumu citam sunim. Uz lauka ierodas suņi ar ļoti dažādu raksturu un audzināšanu, dažādu temperamentu un azarta pakāpi. Atcerieties to!!!!